Mastürbasyon ve Prostat Kanseri Riski

Genç erkeklerde Jan 27, 2009 – Sık mastürbasyon erken prostat kanseri riski daha yüksek bağlı, ama kendi 50s, bir çalışma gösterir erkekler için prostatecancer riskini düşürür.

Erkeklik hormonu veya androgens yüksek düzeyleri, prostat kanseri bir adamın riskini artırabilir. Ama bu soruya farklı çalışmalar, farklı yöntemlerle yapılması, farklı sonuçlara ulaşmıştır.

Yeni bir şekilde soru, İngiltere’nin Nottingham Üniversitesi of araştırmacılar bir ekip bakmak için olsun daha yoğun seks sürücüler ile erkeklerde prostat kanseri riski daha yüksek bulundu baktı.

Polyxeni Dimitropoulou, Doktora; Roselyn Eeles, Doktora, FRCP ve Kenneth R. Muir, Doktora, 840 erkek gelen cinsel geçmişleri ayrıntılı aldı. Yaklaşık yarısı, erkeklerin yaşı 60, ve prostat kanseri var yarısı kanser yoktu.

Bulgular şaşırtıcı oldu. Cinsel ilişki prostat kanseri riskini etkilemedi. Ancak sık sık mastürbasyon yaptım – farklı yollarla, yaşamın farklı zamanlarda.

Erkekler 20s and 30s sırasında “Sık mastürbasyon,” Dimitropoulou WebMD söyler prostat kanseri riski de artmıştır. “Ama 50s kim sık azalma vardı riski mastürbasyon erkek.”

Elbette, mastürbasyon frekans görelidir.

Sık sık mastürbasyon kendi 20s yılında erkekler, “” olduğu için haftada iki yedi kere. Aynı yaş erkek olan az ayda bir kez, sık masturbators 20-birşey Mastürbasyon rapor karşılaştırıldığında yaş 60 ile prostat kanseri bir% 79 daha yüksek riski vardı.

Sık sık mastürbasyon kendi 50s yılında erkekler “için olduğunu, haftada bir veya daha çok kez. Aynı yaş erkek olan, sık masturbators 50-birşey Mastürbasyon hiç rapor karşılaştırıldığında prostat kanserinin% 70 daha düşük riski vardı.

Neler oluyor? Bu çalışma soru cevaplamak için tasarlanmadı. Ama Dimitropoulou ve çalışma bazı teorileri var.

Bu genç erkekler genetik hormon için-eğer cesetleri doğal erkek hormonları yüksek üretmek – aynı hormonları onları yoğun bir cinsel dürtü vermek hassas prostat kanserinden daha yüksek risk altında olacaktır predisposed öneririz.

Yani kendini genç erkeklerde bu artış, prostat kanseri riskini mastürbasyon değil. Diğer mastürbasyon daha fazla cinsel dürtü anlamına gelebilir – ve daha androgens banyo prostat dokuları.

Bu büyük erkekler için bir durum değildir. Dimitropoulou bu büyük erkeklerde, mastürbasyon kendisi aslında, bu kanser-maddeler neden olabilir sıvıların prostat bezi ridding yardımcı olabileceklerini göstermektedir.

“Olgun yaş olarak, daha toksinler sistem dışına kızarmış almak önemli olabilir” diyor. Olarak kendi 20s idi “Ve çünkü mastürbasyon frekans olarak erkek 50s olarak, mastürbasyon bile düşük seviyeleri yüksek değilse de 50s koruyucu bir etkiye sahiptir.”

Bu sadece teoriler vardır, Dimitropoulou uyarır. Daha fazla araştırma hayatın farklı aşamalarında seks hormonları ve prostat içinde cinsel aktivite kesin rolü kanseri riskini belirlemek için gereklidir.

Bu arada, Dimitropoulou, şimdi İngiltere’nin University of Cambridge at iki genç ve yaşlı erkekler için itidal önerir.

“Bu masturbatory aktivite ılımlı bir düzeyde muhafaza olmalı mantıklı,” diyor bir türüdür. “Çok, çok değil hiçbiri at all.”

Dimitropoulou ve çalışma BJU Uluslararası Ocak sayısında ve bulguları rapor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: