Doğal Colon Temizleme: Bu gerekli mi?

Doğal kolon temizlik uygulaması geri antik Yunanistan tarihler. Amerika Birleşik Devletleri olarak, barsak temizliği – büyük bağırsak – 1920’lerde ve 1930’larda popüler oldu. Ama ne zaman arkasındaki teoriler, o beğenilmeyen düştü destek kaybetti. Son rağmen, kolon temizlik – kullanarak, örneğin, çay, enzimleri veya kolon sulama – sahip deneyimli dirilişi.

Mı kolon yapmaya temizlik? Herkes gerçekten ihtiyacımız var mı? Belli bir ölçüde, jüri yine çıktı. Çünkü araştırmacılar barsak temizliği çok az çalışma var adamıştır vermemizdir. Şimdilik, bu edip kolon temizliği sizin için karar vermenize yardımcı olabilir bazı bilgiler.

Nedir doğal barsak temizliği?
İki ana kolon-temizlik yöntemleri vardır. Bir ürün satın almayı gerektirir; diğer bir nokta sulama için bir uygulayıcısı görmeye içerir.

Toz veya sıvı takviyeleri ile Colon temizlik. Bazı ek barsak temizliği için ağız tarafından kullanılan al. Size rektum geçirebilirim Diğerleri. Her iki durumda da fikir içeriğini çıkarmak için kolon zorlamaktır. Bu Internet veya sağlık gıda mağazalar, süpermarketler, veya eczane olarak bu ürünleri bulabilirsiniz. Bunlar şunlardır:

enemas
laxatives
güçlü bitkisel çay
enzimler
tozlar
antiparasite kapsülleri
Kolon sulama (yüksek colonics) ile Colon temizlik. Ilk modern kolon makinenin 100 yıl önce icat edilmiştir. Bugün, kolon hygienists veya kolon terapistlerimiz kolon irrigations gerçekleştirin. Kolon irrigations biraz bir lavman gibi çalışır. Ama çok daha fazla su ve odors veya rahatsızlık hiçbiri gerektirir. Her bir tablo, bir makine veya yerçekimi-pompa su 20 galon bir tüp için rektum takılması aracılığıyla siler yönlendirdiği hakkında yalan.

Su sonra kolon, the terapist için karın masajı olabilir. Sonra terapist bir tüp yoluyla sıvılar ve atık çıkışı siler. Terapist ve işlemi yineleyin Mayıs oturum bir saat kadar devam edebilir.

Bu uygulayıcısı su basınç ve sıcaklık ve / veya enzimler, otlar, kahve veya probiyotikler ile su birleştirmek değil Mayıs Mayıs çeşitli kullanabilirsiniz. Probiyotikler ek yararlı bakteri içeren vardır.

Ne doğal barsak temizliği arkasındaki kuram nedir?
Bir nokta temizliği arkasındaki temel kuramların eski bir inanç toksinleme bir teori olarak adlandırılır. Bu inanç sindirilmemiş et ve diğer gıdalar bir nokta olarak balgam buildup nedeni. Bu buildup, kuramı olan kan dolaşımı’s, zehirlenme vücudun girin gider toksinler üretir.

Bazı insanlar bu toksinler gibi belirtiler çok çeşitli, neden iddia:

yorgunluk
baş ağrısı
kilo alımı
Düşük enerji
Yüzeyinde, toksinler ve fikir vücudun reabsorbed olmak biraz mantıklı. Sonuçta, rektal suppositories hızla uyuşturucu yönetmek için kullanılır. Toksinler de hızlı bir şekilde kolon gelen kan girdikten olabilir mi?

Eğer kolon temizliği herhangi bir etkisi vardır, ancak sinir sistemi üzerindeki etkisi ile daha toksinler ile ilgili daha olasılığı vardır. Ne kanıt var? Bir barsak içinde reflekslerinin tüm sinir sistemini etkiler. Aslında, belirtiler kabızlık nedeniyle çok çeşitli enemas tarafından rahatladım olabilir. Bu enemas gerçek, o zaman belki de barsak temizliği benzer bir etkisi vardır.

Ne doğal barsak temizliği amacı nedir?
Sağlık kolon temizlik ürünleri ve kolon sulama uygulayıcılar ve üreticiler tarafından yapılan iddiaları geniş ve geniş ulaştı. Tüm bunlardaki amaç durgun, sözde toksik atık kolon duvarına encrusted büyük miktarlarda ve kolon temizlemek için. Bunu yapmak, bu talep, vücudun bir canlılık artıracaktır.

Diğer belirtilen hedefler şunlardır:

akıl açısı geliştirmek
Bağışıklık sistemini geliştirmeye
ağırlık kaybetme
kolon kanseri riskini azaltmak
Barsak temizliği birkaç sağlık endişeleri ile ilgili çalışmaları olmuştur. Bunlar:

dışkı tutamama
bir ve vücudun dış) bağırsak bakım arasında ostomy (cerrahi bağlantısı
kolonoskopi sırasında spazm
uyuşturucu çekme
öncesi ve barsak ameliyatları sırasında
Bu durumda, çoğu hiçbir kalite araştırma anlatmak için yapılmıştır veya nokta temizliği çok önemlidir.

Doğal kolon gerekli temizlik mi?
Yeterli barsak hareketleri olan kolon temizlemek için? Yoksa bu gerçekten nokta net tek şey iki nokta üst üste temizleyiciye olduğu doğrudur? Bu büyük olasılıkla kolon yardım bu tür ihtiyacı yoktur. İşte bazı nedenleri şunlardır:

Bu nokta doğal bakteriler gıda atıkları müddet.
Karaciğer aynı zamanda toksinlerin neutralizes.
Bir nokta olarak balgam membranların kan ve dokularda reentering gelen istenmeyen maddelerin tutun.
İki nokta eski hücreler sheds her üç gün, zararlı malzeme bir buildup engelliyor.
Barsak hareketlerinin normal sayısı kişiden kişiye değişir. Bu kadar sık birkaç kez bir gün ya da birkaç kez bir hafta olarak küçük olabilir.
Kilo kaybı iyileştirmek değil barsak hareketlerinin sayısını arttırmak. Önce büyük iç ulaşması nedeniyle vücudun en kalori emer vermemizdir.

Orada doğal barsak temizliği ilişkili riskleri var mı?
Bu “” mutlaka güvenli anlamına gelmez doğal unutmayın. Hükümet, bu nedenle kendi potensli, güvenlik, ve saflığı garanti edilemez doğal kolon temizlik ürünleri düzenleyen değildir. Ve, her devlet veya uygulayıcılar profesyonel lisanslı olmalıdır hakkında kendi kuralları vardır.

Eğer seçtiğiniz-temizlik terapist, iki nokta üst üste görmeye karar yapmak kişi tanınan bir ulusal kuruluş tarafından lisanslanmıştır ve bu kuruluşun standartlarını takip eder. Her zaman iyi bir fikir birincil sağlık sağlayıcınızla barsak temizliği gibi yeni bir uygulamaya başlamadan önce konuşmak için.

Her ne kadar riski daha fazla olur daha sık bir kolon, enemas ve sigmoidoscopies gibi benzer prosedürleri, bir inceleme temizlemek sahip ciddi etkileri riskini düşük zaman kolon irrigations doğru ekipman ile eğitimli personel tarafından yapılmaktadır olduğunu göstermektedir. İngiltere, where uygulayıcılar ciddi yan etkiler bildirilmiştir 5600 kolon irrigations her ay yürüteceklerine.

Ancak, bazı potansiyel yan etkileri şunlardır:

kusma, mide bulantısı, spazmı
baş dönmesi, kurutma bir işareti olan maden dengesizlikler neden olabilir
balgam ve dizeleri, vücudun bir toksin olarak temizleyiciye kez bir işaret
ilaçlar potansiyel etkileşimleri
barsak delik
enfeksiyon

Orada doğal barsak temizliği ilişkili riskleri var mı? devamı …
Eğer terapist suya kolon sulama sırasında bir madde ekler farkında olun, bir alerjik reaksiyon riski çalıştırın. Uzun vadede laxatives veya kolon irrigations kullanmayın. Bunlar rahatsız veya kolon’s bakteri dengesi bozulmuş ve normal barsak fonksiyonunu etkilemektedir.

Varsa, kolon irrigations kaçının:

diverticulitis
ülseratif kolit
Crohn hastalığı
şiddetli veya iç hemoroid
sizin rektum ve kolon yılında tümörler
son barsak cerrahi, sürece sağlık bakım sağlayıcınıza söylüyor Tamam’s
kalp hastalığı veya böbrek hastalığı
Maden dengesizlikleri için risk nedeniyle, daha küçük çocuklar kolon irrigations geçirmek değil en iyisi.

Başka ne kolon sağlığı geliştirmek için ne yapabilirim?
– Senin ne sizin kolon üzerinden uçmak – kolon sağlığı üzerinde büyük bir etkisi olabilir, kolon kanseri riskini düşürebilir ne yemek ve genel sağlık artırılması.

Artan lif kabızlık, diverticular hastalığı gibi sindirim sorunları, birçok ve kolorektal kanser yardımcı olabilir. Tipik Amerikan tüketir 10/15 gramlık bir gün, ama ihtiyacınız 20-35 gram daha yakın. Ve kepek, meyve, sebze gibi çözünür lif, tahıl ve bütün tahıl gibi iki çözülemez lif, kaynakları ekleyin ve yulaf ezmesi.

Ayrıca, sıvıların bol içki, ancak kaçmadan içki alkol. Tütün ve sınırı kırmızı et kaçının. Eğer doktor tavsiye Ve, tabii ki, elde yaş 50 at kolon kanseri başlangıcı veya daha önce elenmiş.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: