Diyabet Diyet Beslenme Şeker Hastalığı

“Diyabet beslenme.” Kolayca fazla hissediyorum veya sinirli için yeterli olabilir bu kelimeleri duyma.

Belki, dedi ya da bir başkası, bu düşüncelerimizi ifade duydum:

Beslenme çok şeker neden şeker hastalığı.
Bu bir diyabet diyet OK besin seçme hakkında çok fazla kural vardır.
Ne zaman bir diyabet diyeti tüm favori yiyecekleri vazgeçmek gerekiyor.
Bu üç tablolar diyabet beslenme ile ilgili tüm mitler bulunmaktadır. Bu ve diğer mitler daha yakından bak şeker hastalığı ve diyet hakkında gerçekleri öğrenmek için.

Efsane 1: Yeme Too Much Şeker Nedenler Diabetes.
Şeker hastalığı nasıl olur? Nedenleri tamamen anlaşılır değildir. Bu sadece çok fazla şeker yemek şeker hastası olduğunu neden mümkün değildir bilinmektedir. Bunun yerine, şeker hastalığı bir şey vücudunuzun yeteneğini size enerji halinde yemek yemek açın disrupts başlar.

Ne zaman şeker hastalığı varsa, bunları unutmayın olur anlamak için: Bedenin aşağı kadar glikoz, şeker için hücreler enerji için gerekli bir tür haline yiyenlerin yiyecek tatili. Bir hormon olan insülin pankreas yapılmış bir yapıdır. İnsülin yakıt için vücut kullanımı glikoz olarak hücreleri yardımcı olur.

İşte şeker hastalığı, en yaygın türleri ve araştırmacıların kendi nedenleri hakkında bilgi vardır:

Tip 1 diyabet zaman pankreasın insülin yapamaz oluşur. Insülin olmadan, şeker yığınlarıyla kadar kan damarları içinde. 1 şeker hastalığı hücreleri içine şeker almak yardım etmek için insülin almak gerekir türü olan kişiler. Tip 1 diyabet genellikle genç ve çocuk olarak başlar. Araştırmacılar bu zaman bir sorun bağışıklık sistemi ile gider oluşabilir inanıyoruz.
Tip 2 diyabet zaman pankreasın yeterli insülin yapmaz oluştuğunda, insülin gerektiği gibi çalışmıyor ya da her ikisi. Kilolu 2 şeker hastalığı daha fazla oluşma olasılığı türü yapar olmak. Her yaş bir kişi olabilir.
Gestational şeker hastalığı, bazı kadınlarda hamilelik sırasında oluşur. Hamilelik düzgün çalışmaktan insülin önlemek sırasında hormon değişiklikleri. Gestational şeker hastalığı olan kadınlar genellikle insülin almaları gerekmektedir. Bu şart, çocuğun doğum sonrası çözebilir.
Myth 2: Bu da bir Diyabet Diyet birçok Kurallar edilmiştir.
Eğer şeker hastalığı varsa yemek planı gerekir. Ama genel müdürü basittir: Bir “diyabet diyet” sonrasında bu faaliyetleri ve herhangi bir ilaç olarak kan şekeri düzeylerini korumak için birlikte çalışacağız seçerek gıda demektir olabildiğince normale yakın.

Siz şimdi ne yemek değişiklik yapmak gerekir mi? Muhtemelen. Ama belki de mümkün olduğunca çok değil umuyoruz.

Myth 3: Karbohidratlar Şeker Hastalığı için kötü
Aslında, karbonhidratlar şeker hastalığı için iyi. Bunlar sağlıklı bir diyabet diyet temelini formu – veya sağlıklı diyetin.

Karbonhidratlar kan şeker düzeyleri hakkında bu da ne kadar bir diyabet diyet aşağıdaki yemek karbonhidrat monitör istenir ise en büyük etkisi var.

Ancak, yiyeceklerin karbonhidrat, vitaminler, mineraller de dahil olmak üzere birçok besin, ve lif içerir. Yani bir diyabet diyet ipucu, tam tahıl ekmek ve pişmiş mallar gibi bu en besinler ile seçmek için, yüksek lif meyve ve sebze olduğunu. Eğer bir beslenme uzmanı ile görüşmek daha kolay en iyi carbs seçmek için bulabilirsiniz.

Şeker Hastalığı için Myth 4: Protein olduğunu daha iyi Karbohidratlar.
Eğer şeker hastalığı olması nedeniyle carbs hızla, kan şeker seviyesini etkileyeceğinden, bunları daha az yemek ve daha fazla protein yerine ayartmıştı olabilir. Ama çok fazla proteini şeker hastalığı olan insanlar için problemlere yol açabilir.

Ana sorun o kadar gıdalar protein, et gibi, zengin de dolu olabilir doymuş yağ olduğunu. Beslenme çok bu yağ kalp hastalığı riskini artırır. Bir diyabet diyet olarak, proteinlerin hesaba gerekir% 15 her gün yemek toplam kalori 20% hakkında.

Myth 5: Sen ne Lezzet Kapak “” Your Diabetes Uyuşturucu ayarlayabilirsiniz.
Eğer şeker hastalığı için insülin kullanıyorsanız, nasıl miktarı ve türü yiyecek yemek miktarı maç etmek ayarlamak öğrenmek Mayıs Fakat bu sizin kadar yemek olarak istediğiniz ve sadece kan şeker seviyesini dengede tutmak için daha fazla ilaç kullanmak anlamına gelmez.

Eğer takdirde, doktorunuz tarafından talimat yemek olarak karbonhidratlar değişik düzeylerde maç için doz ayarlamak çalışmayın yapmak diyabet ilaçların diğer türleri kullanmak. En şeker hastalığı ilaçları en iyi zaman sürekli olarak doktor yönetimindeki alınır çalışır.

Myth 6: You’ll İhtiyacınız En sevdiğim Yemekler etmek.
Bir diyabet diyeti En sevdiğiniz yiyecekler vazgeçmek için bir neden. Bunun yerine, şunu deneyin:

En sevdiğiniz yiyecekler hazırlanır şekilde değiştirme.
Genellikle favori yemekleri birlikte yemek diğer gıdalar değiştirme.
En sevdiğiniz yiyecekler ve hizmet boyutları azaltılması.
Sizin yemek planları aşağıdaki için bir ödül olarak en sevdiğiniz yiyecekleri kullanma.
Bir beslenme uzmanı size diyabet yemek planlarını sık eklemek için yollar bulmanıza yardımcı olur.

Efsane 7: Eğer Şeker hastalığı varsa Tatlılar kadar vermek zorundasınız.
Doğru değil! Bir diyabet diyetlerine tatlılar da dahil olmak üzere birçok stratejiler geliştirebilir. İşte bazı örnekler:

Tatlılar kullanın yapay sweeteners.
Geri tatlı miktarına Kes. Örneğin dondurma iki scoops yerine için, bir var. Bir arkadaşınızla paylaşın Veya bir tatlı.
Kullanım, diyabet diyet planı aşağıdaki için arada bir ödül olarak tatlılar.
Yap daha besleyici tatlılar. Örneğin, tüm tahıllar, taze meyve, sebze ve yağ zaman tatlılar hazırlanıyor kullanın. Daha tarif Çoğu zaman, daha az şeker kullanabilirsiniz için tat veya tutarlılık ödün vermeden aramalar.
Sizin tatlı ufuklar genişletin. Dondurma, pasta ve kek, yerine meyve, bir bütün-buğday yulaf ezmesi-üzüm çerez veya yoğurt deneyin.

Efsane 8: Yapay Sweeteners Tehlikeli Şeker hastalığı olan kişiler içindir.
Yapay sweeteners çok şeker eşdeğer miktardan daha, bu aynı naziklik şeker yer almak için daha az alır tatlı vardır. Bu daha az kalori yemek olarak kullanıldığında şeker yapmak neden olabilir.

Amerikan Diyabet Birliği de dahil olmak üzere şeker hastalığı beslenme, birçok yapay sweeteners nasıl kullanılacağını onayladı:

Sakarin (Sweet’N Düşük)
Aspartame (NutraSweet, Eşit)
Acesulfame potasyum (Sunett)
Sucralose (Splenda)
Bir beslenme uzmanı size sweeteners kahve olsun hangi için kullandığı en iyi olan, yemek veya diğer kullanır pişirme belirlemenize yardımcı olabilir.

Efsane 9: You Need Özel Diyabetik Yemekler to Eat.
O orada gerçekten bir “diyabetik diyet gibi bir şey yok gibi olmasıdır.” Bu gıdalar da şeker hastalığı olan insanlar için sağlıklı sizin ailenin geri kalanı için de iyi seçeneklerdir. Genellikle, gerek yok özel diyabetik yemek hazırlamaktır.

Ailenizin “” diyet normal bir diyet ve diyabet arasındaki fark şu: Eğer şeker hastalığı varsa, biraz daha yakından ne yemek izlemeleri gerekir. Bu, sizin ve miktarda tüketir ve karbonhidrat, yağ türleri kalori toplam miktarı içerir ve yemek proteini. Bir diyabet eğitimci veya diyetisyen nasıl Bunu yapmak öğrenmek yardımcı olabilir.

Efsane 10: Diyet Yemekler Şeker hastalığı için en iyi seçeneklerdir.
Çünkü bir yemek yemek şeker hastalığı olan insanlar için daha iyi bir seçim anlamına gelmez bir “diyet” olarak etiketlenmiştir. Aslında, yiyecek ve daha fazla olan gıdalar bakkal mağaza ve “normal” bölümleri veya kendi hazırlamak besinlerde bulunan daha sağlıklı pahalı olabilir “diyet”.

Seçtiğiniz herhangi bir gıda, olduğu gibi dikkatle eğer maddeler ve kalori miktarı sizin için iyi bir seçenek olup olmadığını bulmak için etiketleri okuyun. Eğer şüpheniz varsa, diyabet eğitimci ve tavsiye için bir beslenme uzmanı istiyoruz.

Şeker Hastalığı Diyet Mitleri ötesinde Taşınma
Şimdi, diyabet diyet hakkında gerçekleri bilmiyorsanız, daha akıllıca seçimler yemek yapma hakkında bilgi edinmek için gerekli önlemleri alabilir. Birlikte egzersiz ve ilaç ile, normal aralıklar içinde kan şekeri düzeylerini korumak için etkili bir araç olarak ne yemek kullanabilirsiniz. Hepsi en iyi diyabet diyet olduğunu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: