Anti Yaşlanma Diyeti Beslenme

Bu, tüm bu doğal yaşlanma süreci gecikmeler “sihirli mermi” bulmak için çalışıyoruz görünüyor. En herhangi bir ürün üzerinde antiaging etiket koy ve raflara kapalı uçuyor.

Ama eğer bıçak altına Burnun gizli bir madde olabilir hemen altında duymadan en iyi bakmaya çalışıyoruz. Bazı uzmanlar bir cevap incelikle bir bakkal deposu meyve, sebze, yeşil çay – in ve diğer sağlıklı gıdalar bu antioksidanlar ve potansiyel olarak yaş-bileşikleri deterring diğer zengin bir ana bulunabilir yaşlanma için söylüyorlar.

Yaşlanma Nedir?
Elbette, yaşlanma işaretler sadece kırışıklık da hafıza kaybı, ve kalp hastalığı, osteoporoz gibi kronik hastalıklar için artan bir riski, beyin fonksiyonu azalmıştır ve kanser dahil. Sağlıklı yaşlanma da uzun, sağlıklı bir hayat yaşamak olarak tanımlanabilir. Ve çok çalışmaları sağlıklı bir diyet ve yaş önlenmesi ile ilgili veya kronik hastalıklar arasındaki bağlantıyı belgelenen var.

, Düzenli fiziksel aktivite, yeterli dinlenme içeren sağlıklı bir yaşam tarzı onaylanması tütün önleme ve diyet sağlıklı yiyecek ve içecekler ve yaşlanmaya karşı en iyi savunma olabilir dolu.

“Diyet seçenekleri yaşlanma ve yaş ve başlangıç gecikme için önemlidir ilgili hastalıklar ve çabuk, daha yararına başlattığınızda,” Susan Moores, RD, Amerikan Dietetic Association bir sözcü söyledi.

Antioksidanlar ve enflamasyonu
Bazı yiyecek ve içecekler phytonutrients adlandırılan, bazı uzun anahtarı kilidin açılması yeteneğine sahip olduğuna inanıyoruz güçlü maddeler içerir. Antioksidan olan aile üyeleri, “serbest radikaller” silip süpürmek – oksijen molekülleri bu hastalıkların bir başlangıç olarak kalp hastalığı, kanser, osteoporoz gibi ve Alzheimer hastalığı bir rol oynamak olduğunu Phytonutrients.

Olarak yaş, biz daha duyarlı olmaya uzun oksidatif stres (bir durumun vadeli etkileri olduğu vücudun temel olarak) çok fazla serbest radikal ve hücresel düzeyde iltihabı. Kuramı bu antioksidanlar ve diğer yaş-bileşikleri hücreleri serbest radikallerin gelen hasarı önlemek ve yaşlanma etkilerini en aza indirmek yardım defying.

Antioksidanlar ötesinde, besinlerde başka bileşikleri yaşlanma etkileyebilir. Bunlar, hücresel düzeyde inflamasyon üzerindeki etkisini göre sınıflandırılmış olabilir, uzmanlar söylüyorlar.

“Tüm gıdaların üç kategori: haline yanlısı, tarafsız, enflamatuar ve anti-enflamatuar,” diyor uygun dermatolog ve en çok satan yazar, Nicholas Perricone, MD.

Perricone bu anti-besin seçerek hücresel seviyede yaşlanma yavaş yardımcı olabilir diyor enflamatuar ve antioksidanlar açısından zengin.

“Yaş-değişiklikleri alan gıdalar ve antioksidan bileşikler içeren çok çeşitli, zengin olan içecek ile geri olabilir ilgili ve anti-böyle soğuk olarak su balık ve zengin renkli meyve ve sebzeler, inflamatuvar” diyor.

On the other hand, yiyecek yanlısı olarak sınıflandırılan enflamatuar yaşlanma hızlandırmak için, Perricone söyledi.

“Eğer doymuş büyük miktarda yiyecek veya yağ asitleri, şekerler ve nişastalı, insülin seviyeleri artış ve tetikleyici bir anti-enflamatuar yanıt ve yaşlanma sürecini hızlandırmak Trans,” Perricone söyledi.

Bu çok sağlıklı beslenme gibi faydaları, Perricone bu diyeti kesinlikle bu yaşlanma sürecini etkileyen değil tek faktör notları.

“Stres, hormonlar, ultraviyole ışık ve zayıflayan bir bağışıklık sistemi de yaşlanma için” diyor katkıda.

Yine de, akıllı yaşam seçenekleri Denetim içerisinde, yapma ve hastalığı önlemeye yardımcı olmak ve yaşlanma geciktirir yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.
Yiyecek Sağlıklı Yaşlanma için
Maksimum fayda sağlamak için, uzman, sağlıklı gıdalar çeşitli üzerinde yük derler.

“Biz antioksidan ve anti-enflamatuar gıdalar ve faaliyetleri hakkında bilgi, ancak orada çok daha fazla serbest radikaller sağlık tanıtmak ve hastalığı önlemek saldıran ötesine gidiyor olabilir şüpheli,” Moores söyledi.

Moores ve bu yiyecek ve içecekler iyi bir sağlık için beslenme planı içine eklemeyi öneriyor yaşlanma işaretleri azaltmak için:

Araştırmak. Amerikan Kalp Derneği yönergeleri takip edin ve haftada iki kez yemek, bu son zengin özellikle yağ çeşit-3 yağ asitleri. Bu güçlü bir anti-sağlık yardımları bir çok sunar enflamatuar gıda olduğunu.
Meyve ve sebzeler antioksidan oranının powerhouses uygulanır. Amaç renkli üretmek çeşitli için. Maksimum fayda için günde en az 5 porsiyon keyfini yaşayın.
Tam tahıl ve düşük kan kolesterol düzeyleri yardım için çözünür lif sağlamak da phytonutrient içeriğini herhangi bir meyve veya sebze eşit olması gerekmektedir. En az 3 günlük porsiyon için çalışıyoruz.
Baklagiller, besleyici meyve ve sebze ve çok az kalori ile benzer dolu kahraman tanınmamış bulunmaktadır. 4 kere bir hafta için diyet 3 bunları ekleyin.
Yoğurt, süt gıdalar tüm faydası vardır artı probiyotikler yardımcı olan Bağırsaklar sağlıklı bakteri ekleyin. Moores biri 3 porsiyon süt her gün olarak etkin kültürleri bir yoğurt yeme önerir.
Somunlar B vitaminleri bu kalp ve beyin için iyi bir kaynağıdır. Deli en sağlıklı yağlar, deri yapısını korurken ve esnek tutmaya yardımcı olan elastin ve kollajen deride yarar. Küçük bölümleri gibi deli kalori de yüksek önerilir.
Su cilt, kaslar, dolaşım ve hidrasyon için, ve vücudun tüm organları esastır. Diğer sıvı ve sulu gıdaların yanı sıra, saf suyun 3-4 gözlük keyfini yaşayın.
Ayrıca, Perricone bu 10 “süper gıdalar”, kendi karşıtı nedeniyle-enflamatuar aktivite: seçilen öneriyor

Acai meyve (sağlık mağazalar bulunur)
Allium sebzeler: sarımsak, soğan, leeks, scallions, chives ve shallots
Arpa
Wheatgrass gibi yeşil gıdalar,
Buckwheat gerek tohum ve taneler
Fasulye ve mercimek
Sıcak biber
Somunlar ve tohumlar
Lahanasi
Yoğurt ve kefir
Başka ne yapabilirim?
Gıda ve içecekler kimden Micronutrients sağlık yararları bir zenginlik sunuyor. Ama bu, bazı daha iyi kremler gibi topikal uygulamalar olarak cildin korunması gelir.

Yeşil çay “İçme 6-10 küçük bardak günlük sağlık ekler-catechins â teşvik? | Ama içki ne kadar yeşil çay, kan düzeyini yeterli geciktirir yüksek asla veya cilt değişiklikleri ters,” araştırmacı Stephen Hsu diyor Dr. Araştırma avantajları zaman yeşil çay polifenolleri doğrudan deri uygulandığını antiaging ve bulunamadı “ultraviyole ışık emici ve serbest radikalleri ortadan kaldırarak cildin korumalı.”

Başka ne yapabilirim? devamı …
Sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı sağlık geliştirmek Mayıs ve genç ama duygu sanmıyoruz tutmak için kırışıklıkları yok. Deri yaşlanma belirtileri geri üzerinde diyet The impact of overrated ise, Atlanta tabanlı dermatolog, Kenneth Ellner, MD söyledi.

“Cilt öncelikle genetik ve güneşe maruz kalma ile ilgili bir yaşlanma,” diyor. “Eğer yaş incelikle, güneş, güneş kullanımı ve sigara içmeyin uzak durmak, sağlıklı bir diyet yemek ve su içmek çok istiyorum.”

Yaşlanma, uzmanlar, bu da düzenli egzersiz içeren sağlıklı bir yaşam tarzı, güneş giyiyor, düzenli uyku, tütün önleme ve besleyici bir diyet cevabı kabul önlemek için en iyi yapmak için.

“Zaten sağlıklı alışkanlıklar içinde, ilgi çekici olan başka bir adım ve iyi çalışın almak sizin diyet için diyet yeni gıdalar ekleyerek ekledi sağlık yararları elde etmek için akort” Elisa Zied, RD, Peki ne yiyebilir yazarı danışmanlık .

Antiaging Tarifler
WebMD Kilo Kaybı Kliniği “Tarif Doktor” Elaine Magee bu tarifleri özellikleri antiaging ile gıdalar kullanarak geliştirmiştir vardır.

Somon pekan Patties
WebMD Kilo Kaybı Kliniği üyeler: Dergi olarak 1 1 TSP petrol ile “” yağlı balık hizmet + 1 “düşük yağlı kraker” veya “ekmek 1 dilim hizmet.”

14,75-ons edebilirsiniz somon (veya 1 1 / 2 bardak pişmiş somon parçaları, sıkıca paketlenmiş)
1 çay kaşığı zeytin ve kanola yağı
1 orta boy soğan, kıyılmış
2 / 3 fincan kırıcının kırıkları (Bu yapmak istediğiniz ne kraker – belki buğday kraker, hatta biberiye sarımsak kraker eklemek – küçük bir mutfak robotu ve darbe için iyi kırıkları formu kadar)
Eğer 1 büyük yumurta (daha yüksek Omega-3 farklı), dövme
2 tablespoons yumurta yerine
3 tablespoons kıyılmış taze maydanoz (veya 1 1 / 2 çorba kaşığı maydanoz flakes)
1 çay kaşığı kara hardal
1 / 4 fincan (tost ısıtma ile nonstick olarak hafifçe kahverengi oluncaya kadar orta ısı üzerinde tava pekan parça kızarmak – 2 dakika)
2 çay kaşığı zeytin veya kanola yağı

Drenaj somon, kemik ya da deri bir parça dışarı toplama ve bırakılırsa yorgunluktan. Büyük bir karıştırma kâsesi için somon flakes ekleyin.
Küçük bir nonstick tava için 1 çay kaşığı yağ ekleyin ve orta-yüksek ısı üzerinde ısı. Genellikle dönüm, altın ve ihale kadar soğan ve yemek ekleyin.
Bir somon için çanak karıştırma olarak soğan ekleyin, birlikte kırıcının kırıkları (1 / 3 fincan), yumurta yerine, maydanoz ve hardal ve düşük hızla bütünleştirebilir yendi yumurta yemiş yarısı ile. Ve pekan adet ekleyin kısa bir süre düşük hızla karışık inç kadar dövmek
6 patties (yaklaşık olarak karışım Shape kalınlığında) 1/2-inch. Hafifçe kat geri kalan kırıcının kırıkları içine her julfab ve Basın her iki tarafta.
Orta ısı üzerinde büyük, nonstick tava ısı başlayın. Yağ 2 çay kaşığı ekleyin ve eşit saman yayıldı. Cook ve patties kadar güzel her iki tarafta da usanmış.

Verim: 3 porsiyon (2 patties her)
Hizmet başına: 369 kalori, 26 gr protein, 25 gr karbonhidrat, 18 gr yağ (2.5 gr, 9.5 gr karbonhidrat, yağ monounsaturated doymuş yağ 5,7 gr yağ) polyunsaturated, 120 mg kolesterol, 2,5 gr lif, 274 mg sodyum. Yağlar Kalori: 44%.

Sedir Baked Salmon su teresi Yoğurt Sos ile
WebMD Kilo Kaybı Kliniği üyeler: Dergi olarak 1 yağlı balık olmadan hizmet yağ ekledi.

Bu tarif aşçı Judson Simpson, Kanada Avam Kamarası için Executive Chef esinlenilmiştir.

1 1 / 2 kilo somon fillets, boneless ve derisiz
2 sedir zona hastalığı – ham
Kanola yemek sprey
1 demet su teresi, seçilmiş ve kalaylı
1 yeşil soğan, kıyılmış
1 / 2 fincan hafif vanilya yoğurt
1 yemek kaşığı taze dereotu, kıyılmış
2 tablespoons hafif ekşi krema
2 tablespoons yağ ücretsiz yarı yarıya (veya az yağlı süt)
½ çay kaşığı Worcestershire sosu
1 / 2 çay kaşığı Dijon hardal
1 / 2 çay kaşığı karabiber
1 / 2 çay kaşığı tuz

Suda 2 saat sedir zona hastalığı imkanı. Kuru kısaca, kanola pişirme spreyi ile muayenehane ve sonra ceket ve pişirme tarafı.
425 adresindeki sedir zona hastalığı ve fırında yerleştirin somon fillets-10/15 dakika derece, bu somon ve kalınlığına inç (yaklaşık 10-12 dakika thickest sonunda bağlı olarak).
Bu arada, su teresi kalaylı kes ve bir 8-fincan ölçmek veya orta eklemek yanı sıra yeşil soğan, yoğurt, dereotu, ekşi krema, yarı yarıya veya süt, Worcestershire sosu, Dijon hardal, karabiber ve kase boyutlu tuz.
Ve su teresi yoğurt sosu ve sağlıklı bir parça her somon fileto kulluk.
Verim: 4 porsiyon
Hizmet başına: 280 kalori, 37 gr protein, 4 gr, 12 gr karbonhidrat, 2,5 gr doymuş yağ, 98 mg kolesterol, .2 gr lif, 269 mg sodyum yağ karbonhidrat. Yağlar Kalori: 40%.

Eğlence Güz Snack Mix

WebMD Kilo Kaybı Kliniği Üyeler: Dergi olarak 1 bölümünü orta tatlı VEYA 2 tablespoons deli.

Bu meyve ve kabuklu yemiş karışımı olan kabak baharat ve kurutulmuş Cranberries ile sonbaharda bir lezzet sunuyor.

1 bardak kuru kayısı diced
1 / 2 fincan kiraz veya Cranberries kurutulmuş
1 / 2 fincan veya unsalted hafifçe kavrulmuş badem veya ayçiçeği tohumu tuzlu
1 1 / 2 fincan veya unsalted hafif tuzlu kavrulmuş fıstık
1 / 2 çay kasigi kabak böreği baharat
1 / 3 bardak beyaz çikolata fiş (isteğe bağlı)

Bir galon tüm malzemelerin Eklentisi plastik torba ve mühür boyutlu.
Çevresindeki çantası turayı iyi tüm malzemelerin karıştırmakta.
Verim: 3 Makes 1 / 2 bardak ya da 10 porsiyon (1 / 3 fincan her) veya 4 bardak eğer beyaz çikolata fiş ekleme
(1 / 3 fincan her): 208 kalori, 7 gr protein, 19 gr karbonhidrat, 14,5 gr yağ karbonhidrat (1.9 gr karbonhidrat, 0 mg kolesterol, 3 gr lif, 2 mg sodyum doymuş yağ hizmet Başına. Yağlar Kalori: 56%.
NOT: Eğer beyaz çikolata fiş eklerseniz, her bir hizmet için doymuş yağ 30 kalori, 2 gram yağ ve 1 gram ekleyecek.

Mandalina Kımıldama

WebMD Kilo Kaybı Kliniği üyeler: Dergi küçük bir hizmet olarak 1 / 2 bardak az yağlı yoğurt meyve veya dondurulmuş ile şekerli + 1 bölümünü taze meyve.

Bu, “” yoğurt gizlemek için bir yol arıyoruz denemek için harika bir reçete olduğunu. Orada yoğurt bu meyveli dondurma olarak biliyorum yoktur.

1 fincan mandalina ve portakal parça veya kavanoz, drene kimden (mandalina portakal de) kullanılabilir
6.-8. Ounces portakal ilişkili yoğurt (açık veya normal kullanılabilir)
1 / 3 bardak portakal veya mandalina suyu (mümkün olduğu kadar taze)
1 fincan ezilmiş buz

Bir plastik torba veya konteyner yerleştirin mandalina ve portakal parça için dondurmak için en az bir saat.
Blender veya mutfak robotu için yoğurt ve portakal suyu ile birlikte donmuş mandalina ve portakal parça ekleyin. Pürüzsüz kadar Blend. Ezilmiş buz ve harman bir fincan kadar pürüzsüz ekleyin.
Veya iki küçük gözlükler ve hizmet uzun bir cam içine dökün.
Verim: 1 yüksek cam veya iki küçük smoothies
Küçük hizmet: Başına 148 kalori, 4.5 gr protein, 31 gr karbonhidrat, 1,2 g, ,6 gr doymuş yağ, 3.5 mg kolesterol, 2 gr lif, 51 mg sodyum yağ karbonhidrat. Yağlar Kalori: 7%.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: